Globalny Dzień Świadomości 2015


zday-2015Jak was wcześniej informowaliśmy tutaj, 14-tego marca zorganizowaliśmy, wraz z przyjaciółmi z ruchu Zeitgeist, tzw. „Globalny Dzień Świadomości”. Jest to coroczne wydarzenie organizowane na całym świecie przez aktywistów promujących społeczne i gospodarcze zmiany na całym globie. Wszystkie wydarzenia można podejrzeć na ZDayGlobal.org.

Dlaczego Dzień Świadomości? Celem jest poszerzanie informacji, a tym samym świadomości, o tym jakie są przyczyny problemów naszego, zastałego świata oraz pokazanie rozwiązań, jakie już są możliwe do zrealizowania. Myślę, że świetnie się to przekłada na społeczność Okrągłego Miasteczka aby zrozumieć stare schematy i ich nie powielać.  Wydarzenie takie organizowaliśmy we Wrocławiu także w poprzednich latach, z mniejszym lub większym udziałem.

ulotka-page-001

Tym razem podjęliśmy współpracę z Kontury Kultury, który udostępnił nam miejsce i sprzęt. A okazja była wspaniała, na zaprezentowanie publiczności świeżego filmu „The Choice is Ours”, jaki wyszedł z The Venus Project we współudziale społeczności, która wsparła finansowo projekt na kickstarterze. Następnie plan wydarzenia rozbudowaliśmy o zaprezentowanie publiczności rozwiązań jakie wdrażamy już teraz wraz z przyjaciółmi, czyli cohousing, COHOTO, Okrągłe Miasteczko, Marcin przedstawił Wrocławską kooperatywę spożywczą i RWS, a Agata opowiedziała o społeczności COHABITAT-owej oraz FabLabie, który kreuje się we Wrocławiu.  Następnie zaprezentowaliśmy jak może wyglądać świat jutra dzięki wdrożeniu Gospodarki Opartej na Zasobach. Tutaj najlepszym materiałem do tego było pokazanie fragmentu z filmu „Zeitgeist: Moving Forward”.
Sławek z colivingu Dwie Lampy wraz z Food Not Bombs ugotowali wielki gar, pysznej, wegańskiej zupy, jako poczęstunek dla naszych gości.

Wydarzenie można uznać za udane, większość miejsc na sali, jakie mieliśmy przygotowane, została zajęta. Część ludzi zainteresowała się tematem dużo bardziej, dlatego też w następnym tygodniu zorganizowaliśmy spotkanie w Machina Organika, dla wszystkich chcących porozmawiać i poznać aktywistów Ruchu Zeitgeist. Możliwe, że spotkania te będą organizowane cyklicznie.

Zapraszamy także na forum TZM Polska.

Udostępnij na:

Romek

Uwielbiam współpracować z ludźmi, aby tworzyć i realizować innowacyjne pomysły. Chętnie dzielę się z innymi swoim doświadczeniem i wiedzą. Łączę pasję programowania z dawaniem konkretnych rozwiązań ułatwiających życie. Wdrażam, realizuję, testuję nowe pomysły i rozwiązania.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *