Okrągłe Domy

dome_sketchZastosowanie konstrukcji domu kopuły można odnaleźć w najstarszych ludzkich domostwach, przypominających gniazda ptaków, legowiska ssaków i miały kształt owalny. W ten sposób pierwotny człowiek naśladował naturę, to w jaki sposób pszczoły, osy robią swoje gniazda, czy ptaki. Sam człowiek pochodzi z okrągłego brzuszka matki. Sami mieszkańcy domów kopułowych wypowiadają się bardzo pozytywnie.

„Kula jest doskonałym kształtem uznawanym w różnych cywilizacjach, ponieważ jest to kształt boski. Cały wszechświat w wersji makro i mikro składa się przecież z kul. W dodatku kula musi mieć jakąś zdolność do skupiania energii pochodzącej z zewnątrz, skoro od miliardów lat wnętrze naszej planety pozostaje rozżarzone.”

Wojciech F. Sergiel

Ciekawy artykuł o okrągłych domach przedstawia Jarosław Podubiński „Okrągłe Domy„.

Okrągłe domy to idealne rozwiązanie, ze względu na mniejsze koszty związane z budową i eksploatacją domu. Jak się okazuje, domy kopuły stanowią idealne zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi: huraganami, trzęsieniami ziemi, czy pożarami. Wspomniane zabezpieczenie zaistnieje jednak tylko przy zastosowaniu odpowiednich materiałów budowlanych.

Koło jest idealnym kształtem do tworzenia bliskości i równości. Mieszkamy na okrągłej Ziemi i przychodzimy na świat z kopułowego brzuszka. To naturalny kształt, który jest nam bliski. Wszędzie tam, gdzie rodzi się życie, chronione jest okrągłym kształtem np. w nasionach, jajkach, gniazdach. Dlatego my też chcemy, by nowa jakość życia tworzona przez OM chroniona była właśnie tym kształtem. Chcemy przywołać i zharmonizować z męskim żeński aspekt rzeczywistości, dlatego też używamy wielu okrągłych, obłych kształtów, które wprowadzają kobiecą energię. Dzięki temu odbudowujemy równowagę energii żeńskiej i męskiej, gdyż w zastanym przez nas świecie dominuje, logiczne, sztywne, „kwadratowe” myślenie, tzw. patriarchat. Żeńska energia troszczy się o innych, jest otwarta, „postrzega” całościowo, przejawia się jako tzw. matriarchat.

Zaobserwuj jak kwadratowa lub okrągła przestrzeń wpływa i koresponduje z Tobą.

rownowaga_OM

Jesteśmy ciekawi twojej reakcji, napisz do nas.