Birth Pots, czyli kapsuła narodzin – Michael Rice i bioarchitektura

michaelrice.pl

Wywiad w niezależnejtelewizji.tv Janusza Zagórskiego z Michaelem Rice dotycząca tzw. kapsuł narodzin (birth pots), czyli miejsc specjalnie zaprojektowanych do porodów dających poczucie bezpieczeństwa i komfortu matce oraz dziecku pod względem fizycznym i energetycznym.

bioarchitecture.ie

Michael Rice urodził się i dorastał w Irlandii, a obecnie prowadzi swą aktywność głównie w Czechach i Środkowej Europie. Studiował w the School of Architecture w ramach University College w Dublinie i został członkiem Królewskiego Instytutu Architektów Irlandii. Michael Rice otrzymał wiele nagród z dziedziny architektury. Projektuje i buduje z pasją zgodnie z zasadami bioarchitektury, świętej geometrii oraz życia zgodnego z naturą.

bioarchitecture.ie

Michael również podróżuje, prowadząc konsultacje i ucząc praktycznego zastosowania zasad świętej geometrii oraz bioarchitektury w codziennym życiu. Jego praktyczna wiedza dotyczy kształtowania otoczenia oraz pracy wewnętrznej człowieka, podnoszącej samoświadomość oraz własny wewnętrzny potencjał. Będąc studentem i nauczycielem świętej geometrii, ustanowił ją integralną częścią wszystkich swoich wydarzeń. Święta geometria zapewnia potężną strukturę energetyczną i fizyczną, zwiększającą świadomość oraz pobudzającą pozytywne zmiany na wszystkich poziomach.

bioarchitecture.ie

Michael definiuje bioarchitekturę jako „sztukę i naukę projektowania oraz kształtowania otoczenia, które tworzą, wspierają i wzmacniają całe systemy życia”.

Michael Rice jest tatą 5 wspaniałych dzieci i z tej piątki, trójka urodziła się w domu, dlatego bardzo ważne dla niego stało się aby stworzyć im jak najlepsze warunki, czyli możliwe naturalne środowisko sprzyjające porodowi. Zastanawiał się jak środowisko może wpłynąć na narodziny dziecka i na matkę. Wiedział, że potrzebuje stworzyć przestrzeń, która wspiera cały proces przejścia i jest podobne do tego z którego wychodzi dziecko. Takie czynniki jak zapach, rozmowy, ostre światło lub brak bezpieczeństwa odgrywają ogromną rolę na prawidłowy przebieg procesu narodzin. W ten sposób powstała kapsuła narodzin, której głównym zadaniem jest zapewnić matce bezpieczną, prywatną, ciepłą i przyciemnioną przestrzeń dla nowego życia. Przestrzeń, która absorbuje różne dźwięki, najlepiej aby była wykonana z miękkich naturalnych materiałów. Ważne jest też zminimalizowanie elektrosmogu wokół matki, gdyż wszystkie fale oddziałują na obie istoty. To są podstawowe potrzeby jakich potrzebują kobiety w tym pięknym procesie narodzin. Michael dla swojej żony stworzył kapsułę narodzin, która wspierała cały ten proces do samego końca.


Michael uczestniczy w różnorodnych projektach, co pozwala mu poszerzać i udoskonalać zrozumienie tego, jak przejawiać, konstruować przestrzeń tak, aby służyła całemu otaczającemu życiu, jako doskonała fraktalna ekspresja. Fraktalność jest najgłębszym impulsem wszystkich istot do odkrywania i wyrażania ich samych w najpełniejszym zakresie.
Aktualnie jest w trakcie opracowania praktycznego kompendium wiedzy online w zakresie bioarchitektury, dla osób, które chcą nauczyć się jak ?podłączyć się? do własnej wrodzonej pasji i nadać jej materialny kształt. Tym kształtem może być własnym dom ? czyli dosłownie „dom marzeń”. Michael Rice nazywa ten proces „pamiętanie o przyszłości”.


Źródło: niezaleznatelewizja.tv, michaelrice.pl, beautyandtruth.org, bioarchitecture.ie.


Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *