Pomysłowy strażak buduje rodzinne igloo

Igloo na Śląsku? Czemu nie! Krzysztof Wręczycki (41 l.), strażak z Bytomia, miał już dosyć mieszkania z rodziną w zagrzybionym mieszkaniu. Postanowił wybudować okrągły dom. Doświadczenia nie ma, ale co tam! ? Chcę pokazać, że wspólnie można coś zrobić, nawet jeśli się wcześniej nigdy nie umiało murować ? tłumaczy strażak.

Jak górnik dom buduje

fakt.pl

Dlaczego okrągły dom? Bo ma być inny. Działkę znalazł w pięknym miejscu pod lasem w Żyglinie. Wraz z czworgiem dzieciaków i żoną sami murują okrągłe ściany z betonowych bloczków. ? Jestem trochę zakręcony, parałem się wieloma zajęciami. Ostatnio sprzedałem autobus, którym woziłem ludzi, i wpakowałem kasę w budowę ? przedstawia się pan Krzysiek. Ten dom będzie przypominał igloo. Piwnica będzie mieszkalna, na piętrze będą salon i 2 pokoje. Reszta pomieszczeń znajdzie się w kopule. To będzie najtrudniejszy i najdroższy etap budowy. Całe igloo może kosztować ok. 250 tys. zł. Wręczyccy nie mają tyle pieniędzy, bo bank odmówił im kredytu ? ze względu właśnie na nietypową konstrukcję domu! Ale się nie załamują. ? Jeśli ktoś nas wspomoże, może sobie odliczyć darowiznę od podatku, a ja w zamian umieszczę jego reklamę na swojej posesji. Nie wykluczam kopuły dachu w kolorach sponsora ? zachęca Krzysztof Wręczycki.

http://www.fakt.pl/m/crop/-900/-900/faktonline/635350927017238815.jpg

fakt.pl

Rodzina radzi sobie jak może. Wiele rzeczy na tej działce pochodzi ze złomu. ? Nawet truskawki, które tu rosną, trafiły na naszą działkę z zaniedbanego ogródka ? mówi Iwona Wręczycka (39 l.).

http://www.fakt.pl/m/crop/-900/-900/faktonline/635350988394232500.jpg

fakt.pl


Źródło: Fakt.


Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *