Elqui Domos – kompleks hotelowych kopuł geodezyjnych w Chile

elquidomos.cl

Przedstawiamy Wam kolejny, znaleziony kompleks hotelowych kopuł geodezyjnych, w słonecznych i dzikich rejonach Chile Estebana Zarate. Zaskakujące jak bardzo powszechna staje się architektura kopułowa dla celów rekreacyjnych i wypoczynkowych. Elqui Domos powstał w 2005 roku, jest to wyjątkowe miejsce w południowych rejonach Chile, które zaskakuje swoją innowacyjnością i pomysłowością. Marzeniem właścicieli było stworzenie miejsca, gdzie wszyscy mogliby obserwować i podziwiać wspaniałości nieba w Elqui Valley.

homedsgn.com

Elqui Domos znajduje się 110 km od miasta La Serena i 580 km od Santiago. Jest 3,5 km od miasta Pisco Elqui, na drodze publicznej do Horcón, która jest całkowicie utwardzona. Regularna komunikacja miejska jeździ 5 razy dziennie, z La Serena do samego Elqui Domos, a co godzinę do Pisco Elqui (aby dostać się do Elqui Domos można przejść się na 45 minut spacerem lub zorganizować sobie prywatny transport, ponieważ nie ma taksówek w mieście).

mundoflaneur.com

W celu obserwacji nieba, poszukano najlepszych rozwiązań, które pozwalały by na swobodne podziwianie gwieździstego nieba nawet we własnym łóżku. Zdano sobie sprawę, że ważny jest kształt, a wszystkie istniejące już obserwatoria są w postaci kopuły, dlatego są one doskonałe do tego celu.

homedsgn.com

Zbudowano kopuły geodezyjne, w których na piętrze zrobiono sypialnie i powstawiano łóżka, z których łatwo było ręką odpiąć część dachu, aby obejrzeć gwiazdy w łóżku.

homedsgn.com

Znajduje się tam 7, 4-osobowych kopuł, wykonanych z drewna i przykrytych płótnem wykorzystywanym do produkcji namiotów. Wszystkie kopuły są z piętrem, na dole znajduje się salon, łazienka, a na górze sypialnia z odpinanym dachem. Każda kopuła ma również duży taras.

elquidomos.cl
Pięć lat po otwarciu Elqui Domos, zdecydowano się zbudować kolejne 4 domki zwane „obserwatoria”, którego projekt architektoniczny osiągnął podobne możliwości obserwacji nieba, leżąc w łóżku, a także podziwiając widoki na otaczającą dolinę. Obserwatoria to drewniane kwadratowe domki 3-osobowe, znajdujące się na platformie drewnianej powyżej ziemi i wyposażone są w trzy piętra. Na pierwszym piętrze znajduje się salon i łazienka, na drugim podwójne łóżko z wielkim oknem na niebo, na trzecim jest taras, z którego można podziwiać wspaniałe widoki na dolinę  Elqui.

elquidomos.cl
W kolejnym roku posunięto się o krok do przodu i postawiono na innowacje. Zbudowano obserwatorium astronomiczne, które składa się z dwóch kopuł, gdzie umieszczone zostały dwa elektroniczne teleskopy typu Schmidta-Cassegraina. Kopuły są zmotoryzowane i posiadają aparat cyfrowy do obserwacji Księżyca i planet. To pozwala cieszyć się posiadaniem małego obserwatorium o doskonałej jakości, zaledwie kilka kroków od pokoju.

elquidomos.cl

W głównej kopule mieści się recepcja i restauracja, a na drugim piętrze pokoje idealne do relaksu, czytania, rozmowy lub surfowania po internecie. W ośrodku jest też miejsce na relaks w basenie, pośród otaczających gór.

elquidomos.clelquidomos.cl

W ośrodku Elqui Domos można skorzystać z wielu atrakcji takich jak: wycieczki astronomiczne, dzienne i nocne przejażdżki konne, wycieczki rowerowe i samochodowe, a także reiki, masaże, joga. Elqui Domos jest magicznym miejscem do odpoczynku, introspekcji, refleksji i obserwacji.


Źródło: Elqui Domos, Home Designe, Mundo flaneur.

Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *