Kopuły z włókna szklanego

Przedstawiamy przykład budowy kopuły z połączonych ze sobą odpowiednio wyciętych paneli z materiału, jaki wykorzystuje się w przemyśle lotniczym, na zewnątrz pokryty włóknem szklanym. Taka konstrukcja jest bardzo dobrze zaizolowana, dlatego nie trzeba w tym celu docieplać innymi materiałami. Struktura nadaje się do wszystkich rodzajów terenu i jest możliwa do wdrożenia we wszystkich warunkach klimatycznych.

www.intershelter.com1. Kopuły wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Taka kopuła składa się z kilkunastu elementów, które łączy się ze sobą za pomocą wkrętarki. Każdy z elementów jest niewielkiej wagi, dlatego można go montować samemu, bez podnośników i dźwigów. Można postawić kopuły o średnicy 6 m2, 5 m2 i je ze sobą połączyć w jeden większy kompleks.

www.intershelter.com2. Taka kopułę można zamontować do wcześniej już przygotowanego fundamentu, platformy drewnianej lub zamówić gotowe elementy z tego samego materiału, co cała kopuła i połączyć ze sobą.
www.intershelter.com3. Montaż gotowych elementów jest bardzo prosty, ponieważ wszędzie są zaznaczone miejsca i otwory na prawidłowe złożenie kopuły. Praca jest czysta i łatwa. Osoby bez kwalifikacji mogą zmontować całą kopułę. Zostało to w taki sposób pomyślane, aby każdy kogo zainteresuje taka konstrukcja mógł sam ją zmontować, nie zatrudniając ekipy budowlanej.
www.intershelter.com4. Na każdym z paneli przez zamontowaniem umieszcza się warstwę kleju i zarazem izolatora, który wypełnia ewentualne szczeliny nie powodując utraty ciepła wewnątrz kopuły.
www.intershelter.com5. Kopuła jest standardowo wyposażona w jedne drzwi wejściowe i dwa przesuwane okna szklane. Oczywiście ułożenie może być dowolne w zależności od naszych preferencji. W kopule jest też specjalne miejsce na lodówkę ? jeśli ma służyć jako kuchnia, wtedy dodawany jest taki element, który ułatwia wstawienie jej do środka.
www.intershelter.com6. Prosta strategia montażu, gdyż jedna taka kopuła może być montowana przez dwie osoby do 4 godzin mając do dyspozycji śrubokręt, klucz i drabinę. Ze względu na aerodynamiczny kształt kopuły jest wytrzymała na wszelkie klęski żywiołowe. Te przenośne kopuły mogą szybko zapewnić schronienie.
www.intershelter.com7. Ze względu na różne potrzeby, każdy z modeli wyróżnia się pewnymi właściwościami. Kopuły produkowane dla wojska mają kuloodporny pancerz, który kolorystyką nawiązuje do terenów leśnych. Jeżeli potrzeba jest postawienia kopuły w klimacie bardzo zimnym, wtedy każdy z jej elementów zbudowany jest z wielowarstwowego materiału, który zapewnia najlepsze właściwości izolacyjne. Zastosowano tutaj system izolacji P2000, który zmienia nasze postrzeganie względem zależności między grubością ścian a odpowiednia izolacją. Już nie trzeba stawiać grubych ścian, aby zachować właściwy współczynnik przenikania ciepła.
www.intershelter.com8. Każdy element z zewnątrz jest pokryty warstwą żelu, który jest praktycznie niezniszczalny. Ten żelkot jest odporny na słońce, śnieg i deszcz. Wytrzymuje w temperaturze powyżej 120 °C lub poniżej 0 °C. Żelkot formowany jest w włókna szklanego dający niesamowitą wytrzymałość konstrukcji. Jeśli zastosujemy odnawialne źródła energia, to taka kopuła może być całkowicie samowystarczalna.
www.intershelter.com9. Kawałki mogą zmieścić się w tylnej części samochodu. Transport jest bardzo prosty, szybki i jednorazowy. Jeśli interesuje nas bardziej rozbudowana wersja, to jest taka możliwość, aby połączyć ze sobą tyle kopuł, ile potrzebujemy.

Zalety kopuły z lotniczych paneli kompozytowych:

  1. Chłodna w upalne dni i ciepła w nocy.
  2. Panele zdejmowane i zakładane ponownie tyle razy, ile potrzeba.
  3. Szybki i łatwy montaż.
  4. Średnia długość użytkowania ? ponad 30 lat.
  5. System izolacji P2000.
  6. Dobra izolacja. Brak problemów z pleśnią, grzybami.
  7. Wytrzymuje siłę wiatru, huraganu, tajfuny.
  8. Odporne na ogień.
  9. Wystarczająco trwałe, daje schronienie przed spadającymi kamieniami.
  10. Mogą posiadać kuloodporny pancerz, który zapewnia najlepsze właściwości balistyczne.

www.intershelter.com

Źródło: Intershelter

arrows-308807_640