„Trzy Stogi Siana”, kompleks hotelowych kopuł ze słomy i gliny – Levko Davydiuk

Młody projektant i architekt Levko Davidyuk opracował projekt 3 hotelowych etnicznych kopuł, które nawet jak sama nazwa wskazuje przypominają „trzy stogi siana”. Innowacyjny projekt ma zostać zrealizowany na Ukrainie. Levko studiował na Ukraińskiej Akademii Projektowania (Lwów) i na Uniwersytecie Narodowym „Politechniki Lwowskiej”. Prowadzi otwarte wykłady i seminaria na temat projektowania ekologicznych domów. Założyciel grupy architektonicznej Leo D’uk Design Studio, której główną zasadą działania jest twórcze i praktyczne podejście do swoich projektów, które koncentrują się wyłącznie na ludzi. Grupa składa się z młodych i kreatywnych projektantów.

Kompleks hotelowy „trzy stogi siana” składa się z trzech oddzielonych budynków, które wyglądają jak gigantyczne stogi siana, połówki jajek lub ule, w sposób odzwierciedlający cechy etniczne regionu. Zostaną zbudowane w całości z materiałów ekologicznych, tj.: drewno, słoma, glina i trzcina, które najprawdopodobniej zostaną pozyskane lokalnie. Podkreślając pasję architekta do nowoczesnej architektury w połączeniu z głębokim szacunkiem dla ukraińskiej tradycji. Podczas budowy planowane jest wdrożenie systemów zbierania wody deszczowej i alternatywnych źródeł energii. Wykorzystuje również energooszczędne oświetlenie oraz formę architektoniczną, dla uzyskania dodatkowego ciepła wewnątrz kopuł.

Według koncepcji i planu architektonicznego, powstaną dwa budynki czterokondygnacyjne z pokojami hotelowymi dla odwiedzających turystów.  Natomiast w trzecim budynku dwa pierwsze poziomy zajmuje restauracja wraz z recepcją, a na górze kolejne pokoje. Wizualizacja restauracji zapowiada się bardzo ciekawie. Widzimy drewniane powierzchnie, gliniane schody i bardzo kreatywne stoły z krzesłami. Wszystko w jasnych kolorach i bieli, tworząc miejsce gdzie można spokojnie i ze smakiem zjeść posiłek.

 

Wszędzie zaproponowane energooszczędne oświetlenie, które w łagodny sposób rozświetla miejsce spotkań odwiedzających gości. Na ścianach i podłodze zauważalne są etniczne wzory kultury ukraińskiej, które nawiązują do korzeni. Bardzo dobrze się wpasowują w ten nowoczesnych design. Brakuje tylko roślin w tej wizualizacji, kolor zielony sprawia że pomieszczenia staja się bardziej przytulne i emanują energią życia.

 

Naturalny owalny kształt i materiały, które zostaną wykorzystane do zbudowania tego kompleksu, bardzo dobrze współgrają z otoczeniem. Strzecha jest częścią natury z którą przyroda bardzo dobrze się łączy. Okrągłe okna w różnych sposób zakończone, z dodatkowymi zdobieniami kulturalnymi.

Pomiędzy kopułami, elementem łączącym te 3kopuły jest metalowy i przyozdobiony haft, który ciekawie się wkomponuje w krajobraz tego regionu. Te budynki mają być zrealizowane na terenie Ukrainy, jak jeden z przykładów zrównoważonej eko-turystyki. Cieszymy się, że co raz więcej osób interesuje się przyrodą i przy podejmowaniu decyzji architektonicznych warunkiem jaki się stawia to stworzenie zrównoważonej bioarchitektury.


Źródło: leoduk.com.ua


 

 
Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *