Relacja z XIII Harmonii Kosmosu 2015

harmonia_kosmosu_2015_1

Harmonia Kosmosu to co roczne wydarzenie organizowane przez Janusza Zagórskiego i całego zespołu prowadzącego telewizję internetową NiezależnaTelewizja.pl W tym roku pojawiło się bardzo dużo ludzi, z tego co słyszeliśmy to najwięcej. Parking ośrodka był cały zajęty, co było nowością i ludzie zatrzymywali się na poboczach, trawnikach, a nawet przy pobliskich polach. Wszędzie ludzie, rodzice z dziećmi, młodzi i starsi. Przeplatanka niesamowita, każdy kto czuł ten przyjechał i doświadczył tego kosmicznego klimatu.

harmonia_kosmosu_2015_5Pole namiotowe wypełnione po same brzegi wesołymi ludźmi, dookoła bawiące się dzieci a w tle wykłady prowadzone przez gości na różne tematy. Ludzie organizowali się w mniejsze lub większe grupy, na przykład przy ognisku wieczornym, śpiewając i grając w tle gwieździstego nieba.

W tym roku pojawiło się więcej stoisk, przy których można było zapoznać się z nowymi książkami, urządzeniami. Pojawili się przedstawiciele Fundacji Jesteśmy Zmianą, którzy prowadzą portal Nawigatorzy Jutra, gdzie proponują nowoekonomiczne rozwiązania.

Zadbano również o wegetariański catering, gdzie można było sobie spokojnie zjeść na ławce smaczny posiłek. Przyjechał również Robert Wagner, który wystąpił na scenie i radosnym śpiewem poruszył publiczność. Robert wraz z małżonką prowadzą gospodarstwo ekologiczne głównie uprawy owocowo-warzywne i powstające z nich przetwory. Oczywiście na harmonii nie mogło ich zabraknąć, po wystąpieniu każdy mógł nabyć smaczny słoiczek z przekąską lub garść ekologicznych czereśni.

harmonia_kosmosu_2015_2

W programie pojawiło się wiele ciekawych osób, które podzieliły się swoją wiedzą. Prelegenci przyjechali z różnych stron świata. Na tej Harmonii pojawiły się dwie sceny, pierwsza, to główna pod gwiazdami, a druga, pod wielkim białym namiotem, niedaleko głównego wejścia. Wszędzie prowadzone były ciekawe tematy. Każdy miał możliwość coś dla siebie znaleźć, jak zdrowie, technologie, psychologie, itp. W tym roku, każdy prelegent miał 30 minut dla siebie na scenie głównej, ale później przenosił się do namiotu, gdzie miał dużo więcej czasu na rozwinięcie tematu, bliższy kontakt z publicznością, czy też prowadzenia warsztatów. W ten sposób także, każdy uczestnik Harmonii, miał okazję lepiej poznać prelegenta, porozmawiać z nim bezpośrednio, zadawać pytania, powymieniać doświadczenia. Pod tym względem, zrobienie drugiej, mniejszej sceny miało sens, gdzie ludzie nie przeszkadzali innym w słuchaniu kolejnego wykładu rozmawiając i zbierając się wokół poprzedniego mówcy. Tak więc, wykłady zostały rozszerzone o warsztaty, gdzie każdy kto chciał mógł w nich uczestniczyć.

harmonia_kosmosu_2015_3

Na scenie głównej, wysłuchaliśmy wystąpienia pana Wojciecha Sergiela, pt. „Domy kopułowe, a harmonijna przestrzeń do życia”, następnie drugie, w ramach warsztatów, pt. „Jak animować przestrzeń do życia?”, które było rozwinięciem tematu ze sceny głównej. Obydwa wystąpienia były bardzo ciekawe, niestety to drugie nie było nagrywany, a było bardzo cenne, gdyż przedstawiało praktyczne rozwiązania, które można wprowadzić w swoje życie. W dodatku nie przyjechało dwóch prelegentów, więc wykład pana Wojciecha się przedłużył i dzięki temu mogliśmy zdobyć dużo więcej, bardzo wartościowej i praktycznej wiedzy, z dziedzin takich jak m.in. Feng Shui, Kompas Ki, wpływ różnych nakryć głowy na człowieka, godło polskie, ochronny symbol Atlantów i ciekawych z tym związanych historii, krzyżu Anch, Egipcie i orbach,

Podczas całego wydarzenia mieliśmy okazję porozmawiać z wieloma nowymi osobami na temat naszego projektu Okrągłego Miasteczka. Pojawiła się Paulina Moskalik, która zorganizowała szybko kamerę i na polance, zrobiła z nami i ekocentrykami wywiad, który niebawem pokarzemy na stronie.

harmonia_kosmosu_2015_4

Było wspaniale, pojawiło się bardzo dużo pomysłów i zaproszeń do współpracy. Otworzyły się nowe możliwości i nowi ludzie, którzy razem z nami chcą realizować nasz projekt Okrągłego Miasteczka. Obecnie planujemy „turne” po Polsce w celu spotkania się z ludźmi, którzy też czują ten projekt. Jeśli jesteś taką osobą, to zapraszamy do kontaktu. Więcej informacji przedstawimy już wkrótce.

harmonia_kosmosu_2015_6

Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *