Relacja Przemka: kopuła w Ekoosadzie Brzozówka

Ze względu na rosnącą liczbę sympatyków Okrągłego Miasteczka, mamy możliwość dotarcia do realizowanych projektów domów kopułowych w różnych miejscach Polski i podzielenia się z wami tymi informacjami. Jeśli wiecie gdzie takie domy kopułowe budują i jedziecie tam aby zobaczyć je z bliska, zrobić kilka zdjęć i przyjrzeć się bliżej zastosowanej technologii to napiszcie do nas. Podeślijcie do nas relacje z tej podróży z załączonymi zdjęciami, a umieścimy je na stronie. Dzięki takim informacjom możemy szerzej promować budownictwo kopułowe, pokazując jak dużo kopuł buduje się w Polsce.  W związku z tym przedstawiamy wam krótką relację Przemka z odwiedzin w Ekoosadzie Brzozówka.

Relacja Przemka:

Dziś (na szybko) odwiedziliśmy budowę kopuły w Ekoosadzie Brzozówka koło Rawy Mazowieckiej. Niestety nie zastaliśmy właścicieli. Budynek robi świetne wrażenie. Słoma pokryta gliną jest bardzo solidna, materiał na pokrycie wydobywano z wykopów pod fundamenty. Obok budynku zbudują drugi gdzie będzie można medytować. Wokół jest zakładana grządka permakulturowa. Właściciel zachwala właściwości konopi i smak herbatki z tej cudownej rośliny. Okrąglak ma być skończony we wrześniu, gdzie będą odbywać się spotkania, szkolenia i inne.
Z ciekawostek, cały teren pokryty jest lasem , mają też swoją uprawę konopi, a lokalne władze nie mają nic przeciwko, także jak widać – da się! Będę tam jeszcze raz i wtedy mam nadzieję na wrzucenie dłuższego opisu.
Mają też swoją stronę gdzie jest krótka relacja z budowy.
http://www.eko-brzozowka.pl/galeria

Oraz historia osady:
http://www.eko-brzozowka.pl/

Pozdrawiam 🙂

Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *