Projekt Okrągłego Miasteczka – startuje

OPIA

Relacja z Otwartego Zjazdu Federacji Anarchistycznej, w którym braliśmy udział prezentując Nasz wspólny projekt OM.

Od czegoś trzeba zacząć, najlepiej od ludzi i miejsc w których się spotykają, dlatego postanowiliśmy że ruszymy w świat. Konferencja w której uczestniczyliśmy była niezwykle różnorodną i inspirującą prezentacją postaw wolnościowych, pełną pomysłów i wiary w przyszłość. A teraz tego nam najbardziej potrzeba.

Food2Spotkanie odbyło się w Utopii w Centrum Reanimacji Kultury, czyli słynnym CRK we Wrocławiu. Wszystkie wykłady były bardzo interesujące gdyż prezentowali je niezwykle pozytywni ludzie, dlatego dostaliśmy potężną dawkę energii aby działać i realizować nasz plan dalej.

TomekJa, Piotrek i Romek braliśmy udział w pierwszym dniu tej konferencji pod hasłem ?Stara-Nowa ekonomia. Spółdzielczość, odpowiedzialność, etyka w wyborach konsumenckich?. Na początku Tomek z Federacji Anarchistycznej przedstawił etykę systemu kapitalistycznego, oraz metody multikorporacji, które tworzą pozorną konkurencję, tak naprawdę sprawiając, że rynek ekonomiczny jest zupełnie nie przychylny innym formom działalności (małe firmy, spółdzielnie).Paulina

Następnie Paulina z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej PANATO przedstawiła zasady na jakich działają spółdzielnie, plusy i minusy takiej formy działalności oraz zarys podstaw prawnych.

RomekKolejną prezentacją był Nasz projekt COHOTO, który służy pomocy przy funkcjonowaniu lub tworzeniu wspólnot colivingowych oraz cohousingowych.
Poopowiadaliśmy o naszym doświadczeniu w takim modelu, od czego się zaczęło, wady i zalety oraz w jaki sposób COHOTO nam w tym pomogło. Na spotkaniu był tez Jasiek, który z nami mieszkał, a później stworzył kolejny cooliving i też podzielił się swoim doświadczeniem.

Food3Drugim tematem, który przedstawiliśmy było właśnie Okrągłe Miasteczko. Byliśmy ciekawi jak na to zareagują ludzie i o co będą pytać. Dowiedzieliśmy się że nasz projekt jeśli chodzi o sam plan miasteczka jest zbliżony do modeli miasta ogrodu, co Nas ucieszyło gdyż fajnie wiedzieć, że w Polsce podobne działania miały miejsce. Zatem nie jest to tak odległe i jest w zasięgu naszych możliwości.  Jasiek

Następnym prowadzącym był Jasiek z TZM, który przedstawił prezentację dotyczącą automatyzacji i całkowitej robotyzacji pracy zarobkowej, który może spowodować koniec kapitalizmu i sprawiedliwe wykorzystywanie zasobów, bez udziału walut wymiennych.

MarcinNa zakończenie obejrzeliśmy wywiad z Marcinem z Kooperatywy Spożywczej, który zachęca do wspólnych zakupów, wspierania rolników ekologicznych i lokalnych. Wspomniał tez w nim o naszym portalu, który pomaga w funkcjonowaniu takich kooperatyw. Przedstawiamy video ze spotkania: http://www.dailymotion.com/video/x2afx0a_kooperatywa

Food4Natomiast w przerwie mieliśmy możliwość zjeść posiłek przygotowany przez Food Not Bombs. Posiłek w pełni wegański i rozgrzewający ten zimny dzionek. Dziękujemy dziewczynom, które sprawiły nam smaczny poczęstunek.Food


Źródło: FA Wrocław.


 

Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.