Otwarcie Sieciówki

Dawid Sokołowski, lider i założyciel Sieciówki, zaprosił nas na wydarzenie otwierające to niezwykłe miejsce. Sieciówka to wspólnie wynajmowany dom w Warszawie, którego większa część jest przestrzenią dla coworkingu i mających cyklicznie się odbywać warsztatów. To połączenie wspólnego mieszkania z twórczą pracą, przedsiębiorczością i prospołeczną działalnością.

Miejsce dla gości i całego wydarzenia w ogóle zostało zorganizowane w ogrodzie. Można było się rozgościć na pufach i krzesłach. Przygotowane zostały stoły z napojami, wegańskimi potrawami, owocami.

Dawid rozpoczął od zaprezentowania Sieciówki, która w istocie jest częścią ekosystemu Sieci Sensownego Biznesu, środowiska dla innowacyjnych pomysłów łączących aspekty społeczne, duchowe, biznesowe i technologiczne.

Następnie rozpoczęły się 5-minutowe przemówienia zaproszonych gości podzielone na trzy tury z przerwami. Przybyły na spotkanie bardzo ciekawe osoby, jak Ben Lazar mówiący o permakulturze, Teodor z projektu Smile Urbo, Krzysztof Wirpsza ze swoimi diadami komunikacyjnymi, czy Krzysztof Nędzyński mówiący o ekonomi binarnej. O muzyce, tańcu, teatrze, jodze, masażu, rozwoju osobistym opowiedziały nam Xenia Uranova, Monika Malon, Sylwia Guździk, Justyna Zawadzka, Karolina Brzezińska. Ze znanych nam już wcześniej osób przybył na spotkanie Krzysiek z Duchowego Domu, u którego mieliśmy okazję skorzystać z Bani (o czym pisaliśmy w relacji z naszego Turne). Nie zabrakło także Tomek Nguyen Viet, który wcześniej zaprosił Romka na program o cohousingach i OM. W Sieciówce Tomek opowiedział o swoich własnych doświadczeniach uzdrawiania metodą holotransformacji.

Sam Dawid jest osobą, która przyciąga i łączy zarówno środowisko biznesowe, jak i „duchowe”. Mieliśmy więc wspaniałą okazję – co, będąc szczerymi, było dla nas najważniejszym aspektem całego wydarzenia – poznać przeróżnych ludzi, przekazać nasze idee, wymienić się pomysłami i przyjąć informacje zwrotne na temat OM.

Swoistą nowością dla Romka, a już niekoniecznie dla Krzyśka, było poznanie Witka Zbijewskiego, który na spotkanie przybył oczywiście swoim „Kamperem w mieście„. Fantastyczna osoba. Tak on sam, jego kamper, jak i styl życia, który prowadzi. Witek także buduje pewną społeczność.

W międzyczasie można było obejrzeć dom i dostępne przestrzenie oraz zapisać się na prowadzenie warsztatów w Sieciówce. Cały plan warsztatowy został rozrysowany na ścianie pomalowanej farbą tablicową (czyli taką, po której można pisać kredą). I tak, 13 października Krzysiek Matejak poprowadzi warsztaty z cohousingów w ujęciu Okrągłego Miasteczka, a na 31 października Romek zapisał się na prowadzenie warsztatów o konsensusie, jako metodzie podejmowania decyzji. Tak, sporo będzie się działo w Sieciówce w tematyce Okrągłego Miasteczka. Tym bardziej, że Krzysiek jest tam stale na miejscu, co oznacza jeszcze bliższą współpracę Sieciówki i OM. W pobliżu Sieciówki mogłyby powstać (i są właśnie planowane) kolejne, wspólnie wynajmowane domy pod konkretne działania, jak Okrągłe Miasteczko, czy wspólne, innowacyjne projekty w duchu ekonomii współdzielenia. Dzieje się.

Na zakończenie przemówień, usiedliśmy w kręgu, gdzie każdy miał możliwość powiedzenia kilku zdań o osobie oraz tego jak odbiera to wydarzenie. Następnie obyły się wieczorne warsztaty z rytmiki prowadzone przez Xenię równocześnie z ceremonią herbacianą Ivana. Zajęcia z rytmiki przeszły w żywe jam session, gdzie mogliśmy potańczyć przy pulsujących rytmach bębnów, a całe wydarzenie zakończyło się sauną, grubo po północy. Do tego momentu dotrwali tylko najwięksi, saunowi zapaleńcy. 🙂

Czujemy, że Sieciówka będzie się prężnie rozwijać. Zapraszamy na wspomniane wcześniej warsztaty, najbliższy: 13 października 2015.

Udostępnij na:

Romek

Uwielbiam współpracować z ludźmi, aby tworzyć i realizować innowacyjne pomysły. Chętnie dzielę się z innymi swoim doświadczeniem i wiedzą. Łączę pasję programowania z dawaniem konkretnych rozwiązań ułatwiających życie. Wdrażam, realizuję, testuję nowe pomysły i rozwiązania.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *