O ekoosadach – Ekocentrycy i Okrągłe Miasteczko – Harmonia Kosmosu 2015

Przedstawiamy wywiad przeprowadzony przez Paulinę Moskalik na Harmonii Kosmosu, która odbyła się w tym roku. Paulina zaprosiła Barbarę przedstawicielkę Ekocentryków oraz Romka z Okrągłego Miasteczka. Tematem rozmów jest budowanie społeczności, zaczynając od budowy społeczności po naturalne domy. Obecnie przepisy budowlane sprzyjają budowaniu domów naturalnych tzw. domów aktywnych, pasywnych i plus energetycznych. Unia Europejska wspiera takie działania, można uzyskać dopłaty na takie przedsięwzięcia. Romek wyjaśnia na czym polega model cohousingowy, współpraca i dochodzenie do konsensusu w grupie. Więcej informacji na ten temat dowiecie się z filmu, do którego serdecznie zapraszamy.


Źródło: YT

Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , .

One Comment

  1. Fajny wywiad choć króciutki 😉 Zbierajcie 'ekipę’ – jak będziecie organizować jakieś spotkanie w Warszawie lub niedalekiej okolicy chętnie przyjadę. Może coś pomogę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.