Kluczowe czynniki wpływające na koszt budowy domu

Zapraszamy na wywiad z Barbarą Wojtkowską, która projektuje i realizuje bioklimatyczne i plus­energetyczne budynki z naturalnych materiałów. Jest głównym projektantem/architektem/designer biura architektonicznego Fundacji Królewski Szlak ­ Ekocentrycy Holistyczna Architektura. Absolwentka architektury wnętrz ASP w Krakowie i projektowania architektonicznego G.R.Rietveld Academy w Amsterdamie, członek holenderskiego Stowarzyszenia Integralnej Bio­logicznej Architektury VIBA, założonego przez prof. Petera Schmida przy Politechnice w Eindhoven.

Pracuje zawodowo w Polsce i Holandii­ oprócz architektury, traktowanej bardzo interdyscyplinarne ­ zajmuje się również sztuką i design?em oraz alternatywną medycyną, biologią budowlaną ­ zagadnieniami dotyczącymi szeroko pojętego wpływu otoczenia budowlanego na zdrowie użytkowników. Mieszkając przez 20 lat w Holandii studiowała u wielu Mistrzów ? najczęściej architektów, między innymi radiestezję, alternatywną medycynę, europejską geomancję oraz klasyczne feng shui kompasu w Azji. Prowadzi w Krakowie od kilku lat Fundację Królewski Szlak, zajmującą się promocją innowacyjnych metod budowlanych oraz wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w budownictwie, specjalizujące się w projektowaniu autonomicznych i energooszczędnych budynków z naturalnych materiałów, uwzględniających zasady Geometrii Fraktalnej i feng shui .

Przedstawia i omawia w wywiadzie wiele czynników, które znacząco wpływają na budowę domu jak i jego organizację, co w konsekwencji wpływa na koszt całej inwestycji.

Źródło: porozmawiajmy.tv

Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *