COHOTO – narzędzia dla cohousingów

Okrągłe Miasteczko to społeczność mieszkająca we współdziałaniu, to przede wszystkim ludzie, którzy dobrze się znają, żyją w bliskich relacjach, są sprzyjaciółmi. Aby ułatwić nawiązywanie bliskich relacji, warto zaplanować miasteczko tak, aby ludzie mieli swoją przestrzeń prywatną do mieszkania oraz części wspólne dla integrowania się. My już zaczęliśmy od łatwiejszego w realizacji rozwiązania, jakim jest wspólne życie w jednym dużym domu, gdzie doświadczaliśmy przyśpieszonego „kursu” współpracy, wspólnego ustalania, organizowania spotkań, poznawania się na co dzień. Później odkryliśmy, że to co robimy wcale nie jest nowe, że świat to zna i nazywa jako coliving – wspólnym życiem, mieszkaniem. Natomiast wersję rozszerzoną do osiedla/miasteczka, nazwano cohousingiem. W trakcie wspólnego mieszkania, wypracowaliśmy narzędzie internetowe, które ułatwia nam komunikację oraz współpracę, robiąc za nas to, nad czym spędzaliśmy sporo czasu, jak np. rozliczanie wspólnych zakupów. I tak, od zamkniętej tylko dla nas strony internetowej, poprzez otwarcie się na kolejne grupy, po portal o cohousingach, powstało COHOTO (od ang. „Cohousing Tools”, czyli narzędzia dla cohousingów).

Tak więc, COHOTO świetnie nadaje się dla grupy tworzącej Okrągłe Miasteczko. Dzięki komunikacji w grupie, możliwości dzielenia się wiedzą, tworzenia dokumentów, bazy wiedzy, ankietach do planowania, organizowanie się jest dużo łatwiejsze, gdzie każdy współtwórca OM ma dostęp do informacji w jednym miejscu.

Jeżeli chcesz współtworzyć Okrągłe Miasteczko zapraszamy do grupy Okrągłe Miasteczko na COHOTO. Możesz także włączyć się na forum, gdzie kreujemy OM i inne cohousingowe tematy.

Tagged , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *