Odlew betonowy

Przedstawiamy przykład budowy kopuły z wykorzystaniem szalunków do odlewów betonowych. Taką konstrukcję można dobrze zaizolować dostępnymi materiałami na rynku budowlanym, ponieważ struktura nadaje się do wszystkich rodzajów terenu i jest możliwa do wdrożenia we wszystkich warunkach klimatycznych.

sfera-stroy.com 1. Najpierw przygotowujemy odpowiednio podłoże na wylanie fundamentu betonowego, na którym postawimy kopułę.
sfera-stroy.com2. Powstaje nam w tym momencie ława fundamentowa na planie koła. W centrum wstawiamy pręt, który będzie nam wyznaczał promień koła.
sfera-stroy.com3. Zaczynamy mocować szalunek, który jest wykonany z polistyrenu. Materiał do budowy kulistych konstrukcji jest wytwarzany bezpośrednio na placu budowy. Taki system prowadzenia budowy pozwala zaoszczędzić na dostawach ponad gabarytowych materiałów budowlanych, używanych w tradycyjnym budownictwie. Waga materiału wynosi 250 kg/m3.
sfera-stroy.com4. To są monolityczne konstrukcje, formowane z polistyrenu za pomocą kulistych, segmentowych szalunków. Za pomocą zestawu szalunków, mamy możliwość w krótkim terminie wznieść trzy budowle, różnych średnic, budowanie których nie wymaga dodatkowego wyrównania powierzchni.
sfera-stroy.com5. Prowadzenie robót budowlanych nie wymaga wykorzystania dźwigów ? znaczące zmniejszenie kosztów prowadzenia budowy. Czas wyschnięcia do demontażu szalunków ? 3 dni. Przy dobrej pogodzie, czas wzniesienia ścian wynosi 15 ? 17 dni.
sfera-stroy.com6. Szalunki przeznaczone do wielokrotnego użytku w celu odlewu domów o kształtach kulistych, od 70 do 100 cykli. Szalunki można remontować. Na rynku obecne są 3 rodzaje szalunków, o promieniu 4 m, 7 m oraz 9 m.
sfera-stroy.com7. Kuliste konstrukcje można wykorzystać, jak w budownictwie domów mieszkalnych, tak i jako elementy architektury wieżowców. Konstrukcje można wykorzystać jako element dekoracyjny wieżowców, lub jako samodzielne, ciepłe pomieszczenie.

Nadbudowy kopułowe można wykorzystać jako zabudowę ostatniego piętra apartamentowców, w budownictwie biurowców, pomieszczeń technicznych, sal konferencyjnych, warsztatów artystycznych, ogrodów zimowych, centrów wellness i SPA, pomieszczeń do szkoleń, restauracji, kawiarni, hoteli i wiele innych.

Źródło: sfera-stroy

arrows-308807_640