Samowystarczalne namioty kopułowe

Przedstawiamy Wam bardzo ciekawy pomysł postawienia domku kopułowego w najprostszej technologii jaką jest postawienie namiotu. Ten namiot posiada wiele bardzo innowacyjnych rozwiązań dzięki, którym nie potrzeba podłączać się do sieci energetycznej czy wodociągowej. O wszystko zadbała Szczecińska firma, projektując samowystarczalne namioty kopułowe. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem z Radia SzczecińskieFreedomes.plgo, który napisała Anna Łukaszek.

Szczecińska firma Freedomes stworzyła półkoliste domy do samodzielnego złożenia. Domy posiadają swoje źródło dostępu do wody, ogrzewania i toalety, których nie trzeba podłączać do miejskiej sieci. Prace nad tym projektem trwały 1,5 roku, teraz rozpoczęła się ich produkcja. Efektem końcowym jest całoroczny namiot kopułowy zbudowany ze szkieletu stalowego okrytego specjalnym materiałem o odpowiednich parametrach, dla uzyskania komfortowych warunków życia przez cały rok.

Freedomes.plTo nie pierwszy raz kiedy firma z tego regionu postawiła na namioty kopułowe. Wcześniej szczecinianie skonstruowali namioty do hollywoodzkiej produkcji – filmu Ridleya Scotta „Marsjanin” z Mattem Damonem w roli głównej.

– Można to sobie wyobrazić mniej więcej tak, że na pustyni, na wydmach czy choćby w Puszczy Bukowej stawiamy namiot i w zasadzie możemy z niego nie wychodzić – tłumaczy Adam Łyczakowski z Freedomes.
– Można tam czuć się jak Robinson Crusoe. Freedomes.plDodając do tego szklarnię do uprawy własnych warzyw i owoców, praktycznie będzie można odciąć się od supermarketów i innych zdobyczy cywilizacji. Jako jedyna firma na świecie będziemy oferowali komplet akcesoriów, który umożliwia stworzenie takiej konstrukcji poza siecią.

Namioty służą do mieszkania lub jako miejsce odpoczynku. Przykładem jest projekt na jednej z greckich wysp, gdzie  będzie zbudowanych ponad 30 takich namiotów kopułowych. Najmniejszy taki namiot kopułowych będzie miał 20 m2.

Freedomes.pl
Źródło: Radio Szczecin
Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , , , .

5 Comments

 1. Bardzo ciekawa propozycja spędzania urlopu z Rodziną. Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami takiego namiotu w Nowym Warpnie – Podgrodziu – pod wynajem.
  Zapraszamy do obejrzenia namiotu Freedomes w naszym wydaniu:

  https://www.booking.com/hotel/pl/glamping-podgrodzie.pl.html?label=gen173nr-1DCAsotgFCE2dsYW1waW5nLXBvZGdyb2R6aWVIHlgEaLYBiAEBmAEewgEDYWJuyAEP2AED6AEB-AEDkgIBeagCBA;sid=92f37885cca80c0e3036c4f93e32faa0;dist=0&sb_price_type=total&type=total&

  https://www.youtube.com/watch?v=XlNeQpfHySA&feature=youtu.be

  https://www.facebook.com/pg/Glamping-Podgrodzie-844351645647178/photos
  /?tab=album&album_id=1753615414720792

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *