Relacja z Alternatywnego Festiwalu w Krakowie

W dniach 28-29 maja 2016 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbył się ?Alternatywny Festiwal?. Była to kolejna edycja imprezy, która nawiązuje do tradycji dawnych festiwali ?Nie z tej Ziemi? oraz ?Czwartego Wymiaru?. Na Festiwalu można było odkryć różne tajemnice otaczającego nas świata. To idealne miejsce dla ludzi, którzy dbają o rozwój duchowy i fizyczny. Na trwających obok targach oferowano książki, kosmetyki, naturalne suplementy i inne. Wiele osób skorzystało też z warsztatów, poznając praktyczne sposoby wykorzystania zdobytej podczas wykładów wiedzy.

fot. Anna Bubula

Sobotni poranek przywitał nas piękną, letnią pogodą. Zaskoczyło mnie, jak wielu ludzi wybrało się w ten dzień do NCK, zamiast spacerować w słońcu. Wykłady rozpoczęły się jednocześnie w dwóch dużych salach, dlatego niestety nie mogłem wysłuchać ich wszystkich. A tematyka była na prawdę rozmaita i ciekawa. Dowiedziałem się na przykład, że aby osiągnąć sukces w biznesie, trzeba zrównoważyć stronę materialną i duchową oraz wprowadzić atmosferę sprzyjającą odprężeniu. Potem słuchałem, jak w prosty sposób polepszyć wzrok i raz na zawsze odłożyć okulary. Następny wykład opisywał powstanie Sumeru w wyniku ingerencji cywilizacji z innej planety.

Targi (fot. Anna Bubula)

Najciekawsze dla mnie wykłady tego dnia dotyczyły jednak zdrowia. Na szczególną uwagę zasługuje dr Ferdynand Barbasiewicz i praktykowana przez niego klawiterapia. Przypomina akupunkturę ale bez nakłuwania. To jakby masaż nerwów, który poprzez stymulację odpowiednich jednostek chorobowych łatwo i szybko poprawia stan zdrowia. Ta niesamowita technika jest znana od przeszło pół wieku ale mimo ogromnej skuteczności praktycznie nie jest używana. Na szczęście, dzięki wysiłkom środowisk alternatywnych, staje się coraz bardziej popularna. O kolejnym nieprawdopodobnym sposobie na poprawę zdrowia opowiadał Tomasz Zaremba. Kambo to właściwie trucizna, jad pewnego gatunku żab żyjących wyłącznie w dżungli amazońskiej. Toksyny jadu wzmagają działanie układu odpornościowego do tego stopnia, że oczyszcza ciało ze wszystkiego, co napotka. To bardzo nieprzyjemny proces, którego skutki wynagradzają jednak wszelkie niedogodności. Sobotnie wykłady zakończył magiczny, relaksujący koncert. Można było pomedytować przy transowych dźwiękach mis i gongów.

Kąpiel w dźwiękach mis i gongów - Agnieszka Urban(fot. Adam Gryczyński)

W niedzielę dostaliśmy kolejną dawkę wiedzy prozdrowotnej – od leczenia pijawkami po uzdrawiającą moc radości. Dla mnie jednak najciekawsze były tym razem wykłady dotyczące spraw wykraczających poza utarte ramy nauki. Psychotronika to dyscyplina badawcza, utworzona by podjąć szeroko zakrojone badania nad różnymi odrzuconymi przez naukę, niezbadanymi dotąd zjawiskami. Jednym z takich zjawisk na pewno jest UFO, którego zdjęcia również zobaczyliśmy tego dnia. Nie zabrakło też finału. Na pokazie hipnozy i medytacji byliśmy świadkami rzeczy niecodziennych. Kilka osób zostało wprowadzonych w tak silny trans, że prowadzący Jurij Mokriszczew mógł na nich stanąć. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie znajdowali się nad ziemią, oparci o krzesła jedynie barkami i stopami!

Podsumowując, Alternatywny Festiwal jest imprezą zdecydowanie wartą odwiedzenia. Już nie mogę się doczekać przyszłego roku i kolejnej dawki wiedzy niesamowitej, ale bardzo przydatnej.

Autor: Łukasz Tarnowski

Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *