Okrągłe pawilony w Monte Carlo – Richard?a Marinet?a

Richard-MartinetPośród ogrodów Boulingrins znajduje się pięć pawilonów efemerycznej architektury zaprojektowanych przez Richard?a Marinet?a. Na czas przebudowy Place du Casino postawiono 5 okrągłych pawilonów, różnej wielkości od 220 do 600 metrów kwadratowych i wysokości maksymalnie  do 10 metrów, będzie miało łączną powierzchnię prawie 2700 m2. Wszystkie pawilony wykonane są z bardzo trwałych białych zintegrowanych paneli aluminiowych, które w niezwykle prosty sposób można zdemontować. Architektura tymczasowa spełnia potrzeby chwilowego rozwiązania dla renowacji miejsc, w których funkcjonują przedsiębiorstwa.

affine-design.com

Wykonane z aluminium stanowią ciekawy kontrapunkt dla zabytkowego otoczenia miasta. Jest to ciekawostka i atrakcja dla oka, która integruje się z otoczeniem. Można by stawiać takie małe specjalistyczne sklepy, zamiast budować wielkie kwadratowe, blaszane markety, które na łonie natury w ogóle z nią nie współgrają. Odpowiednio oświetlone i wkomponowane w przyrodę, podnoszą walory danego miasta.

affine-design.com

Pięć pawilonów powstało po to, aby znajdujące się przy głównym placu Monte Carlo butiki znalazły swoje miejsce. W ten sposób władze Monako dbają o interesy mieszkańców, dlatego 21 sklepów znalazło tam swoje tymczasowe siedziby.  Pawilony będą stanowiły integralną część przestrzeni miejskiej Monte Carlo aż do 2018 roku.

affine-design.com


Źródło: Affine design,

Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , , , .

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *