Green Society Association – Stowarzyszenie Zielonej Społeczności

greensociety.co

Green Society Association jest stowarzyszeniem osób, firm i organizacji, które tworzą lokalne i globalne systemy wsparcia, które rozwijają społeczności oparte na zrównoważonym wykorzystaniu zasobów.

Stowarzyszenie jest na etapie planowania i organizowania zielonej, ekologicznej społeczności międzynarodowej ekowioski. Ich projekt i system różnych rozwiązań napędza zieloną ekonomię życia członków ekowioski. Wszyscy mogą stać się rezydentami i każdy ma zapewnione potrzeby, czyli dom, żywność i dostęp do wody. Społeczność ekoosady tworzy w jej obrębie przedsiębiorstwa dla mieszkańców do pracy. W ten sposób zachęcają i wspierają kreatywne działania w obszarach ich największego zainteresowania.

Definicja EkoWioski

Ponieważ każda osoba ma swój unikalny pomysł na temat tego, co rozumie pod pojęciem „EkoWioska”, „Samowystarczalny” czy „Standard/Jakość Życia”, pojęcia te powinny być szczegółowo określone i zapewniać kryterium, wg którego mieszkańcy powinni się organizować i działać.

Według Green Society Association Ekowioska:

– prowadzi zdrowy styl życia, który pielęgnuje i utrzymuje przez kolejne pokolenia;
– zapewnia stabilność w okresach zmian ekonomicznych, geologicznych, społecznych i klimatycznych;
– splata w jedną tkaninę wszystkie aspekty wioskowego życia, takie jak: zabudowy, domy, energia, opieka zdrowotna, edukacja, handel, rolnictwo, rękodzieło, chałupnictwo, rekreacja i kultura;
– promuje zdolność każdej osoby do doświadczania wysokiej jakości życia, spełnienia fizycznego, umysłowego, emocjonalnego i duchowego;
– spełnia każdy aspekt definicji „zrównoważonego rozwoju„, „samowystarczalności”, „zdolności utrzymania” – ang. Sustainability.

Projekt Okrągłego Miasteczka Stowarzyszenia Zielonej Społeczności.

 

 Co należy uwzględnić podczas projektowania ekoosady:

1. Zapewnienie najwyższej jakości żywności i wody dla społeczności.

greensociety.co

Każda społeczność powinna mieć własną oczyszczalnię wody, która zasila i ożywia całą ekoosadę. Ze względu na duże zanieczyszczenie ziemi, powietrza i wód gruntowych, trzeba najpierw stworzyć odpowiednie warunki do życia. Pierwotna woda jaka występuje w przyrodzie w nielicznych jeszcze miejscach, jest wodą żywą z życiodajną informacją, o określonej strukturze i właściwościach uzdrowiskowych.

Logo-WodaZycia.info-wwwTworzenie świadomej społeczności to jak tworzenie wody życia, w obu przypadkach zachodzi naturalny proces uzdrawiania. Wodę trzeba oczyścić z tej całej toksyczności istniejącego świata. Następnie usunąć energetyczny zapis pozostałości lub pamięć tych toksycznych substancji i wprowadzić prozdrowotne informacje. Kolejnym etapem jest przebudowa struktury tej czystej krystalicznej wody, na heksagonalną, która jest bardziej przyswajalna dla organizmu. Następnie wprowadzić za pomocą naturalnych minerałów wodór cząsteczkowy, który obniża potencjał redox i woda staje się wodą antyoksydacyjną, przedłużającą życie. Dodatkowo dzięki minerałom, kwaśna lub obojętna woda staje się wodą alkaliczną o wyższym pH i pomaga odkwaszać organizm. Taka rewitalizowana woda ożywia nasz cały organizm i wzmacnia nasze zdrowe i radosne życie.

Stowarzyszenie produkuje własną wodę, którą sprzedaje o nazwie Matrix. My również o tym pomyśleliśmy, aby stworzyć takie uzdrowisko wody życia w Okrągłym Miasteczku, dlatego firma Woda Życia będzie również produkowała dla naszej społeczności wodę o jak najlepszej jakości. Więcej na temat wody można poczytać na stronie www.wodazycia.info

2. Budowanie zrównoważonych, samowystarczalnych i pasywnych domów w kształcie kopuł.

greensociety.coDomy które ochraniają i przedłużają życie. Stowarzyszenie promuje i buduje kopuły geodezyjne wykorzystując ekologiczne materiały, dzięki którym w domu nie występują procesy gnilne, rdza, pleśń i mają właściwości ognioodporne. Kopuła ze względu na kształt jest bardzo odporna na klęski żywiołowe, takie jak powodzie, trzęsienia ziemi, tornada, huragany. Użyty materiał do budowy kopuły jest w 100% nietoksyczny i zapewnia dobrą izolację termiczną. Dom oddycha dlatego zapewnia również wysokiej jakości dostęp świeżego powietrza w pomieszczeniach.

greensociety.co

Materiały do budowy kopuły wykonane są płyt magnezowych, surowca obficie występującego w przyrodzie. Wymagają znacznie mniej przetwarzania i długoterminowej konserwacji niż tradycyjne materiały budowlane. W tej metodzie zbudowanie kopuły geodezyjnej jest łatwe i szybkie, a także proste podczas rozbudowy i powiększenia przestrzeni o kolejne kopuły.

Kształt kopuły zapewnia silniejszą strukturę domu, w dodatku na budowę zużywa się mniej materiałów budowlanych, dzięki temu powstaje mniej odpadów i skraca się czas budowy. To wszystko czyni go bezpieczniejszym i bardziej opłacalnym niż tradycyjne domy. Kopuły są budowane szybko, ponieważ składają się z elementów modułowych. Zużywają mniej energii, są energooszczędne i ekonomiczne. Ze względu na kształt kopuła oferuje uczucie bardziej przestronnej przestrzeni, oraz przyczynia się do zwiększonej cyrkulacji powietrza i naturalnego oświetlenia wewnątrz budynku.

Korzyści budowy kopuły geodezyjnej

greensociety.co1. Krótki czas budowy
2. Odporne na trzęsienie ziemi
3. Odporne na huragany
4. Odporny na tornado
5. Lekka konstrukcja
6. Zużycie mnie materiałów
7. Prefabrykowane elementy konstrukcji
8. Lepsza cyrkulacja powietrza
9. Zmniejszona ilość odpadów budowlanych

 

3. Korzystanie z odnawialnych, zielonych źródeł energii.

greensociety.coStowarzyszenie zajmuje się projektowaniem i budowaniem kopuł z najnowocześniejszymi technologiami pozyskiwania źródeł energii odnawialnej. Taka kopuła geodezyjna posiada panele fotowoltaiczne oraz mały przydomowy wiatrak. W ten sposób może pozyskiwać energie potrzebną jej mieszkańcom. Natomiast przy projektowaniu ekowioski wszystkie kopułki mogą zasilać siebie nawzajem i dzielić się uzyskaną energią np. z słońca.

4. Stworzenie centrum odnowy biologicznej

W takiej społeczności ekoosadowej dobrze jest stworzyć centrum odnowy biologicznej, odpoczynku lub relaksu, gdzie ludzie mogli by razem odpoczywać, spotykać się i integrować. Zbudowanie takiego miejsca może również pełnić funkcje przedsiębiorcze, zapewniając prace ekoosadnikom i oferując swoje usługi lokalnym mieszkańcom.

Stowarzyszenie oferuje pomoc w określeniu możliwości biznesowych danej ekoosady, aby dobrze prosperowała i spełniała potrzeby danej społeczności. W zależności od lokalizacji, demografii, budżetu i członków danej społeczności, pomagają określić jak rodzaj działalności będzie najlepszym rozwiązaniem w ekoosadzie.

5. Produkcja organicznej żywności – System Kopuł Aquaponicznych

greensociety.co

Dzięki zastosowaniu Systemu Aquaponiki, można uprawiać wszystkie rośliny zielone, warzywa, owoce i ryby, które mogą być również sprzedawane lokalnym mieszkańcom. Aquaponika umożliwia rolnikom produkować bogactwa lokalnej żywności ekologicznej przy użyciu 90% mniej wody niż w przypadku konwencjonalnych metod uprawy przy produkcji nawet 10 razy większej.

greensociety.co

Aquaponika jest jedną z najbardziej produktywnych i zrównoważonych systemów produkcji żywności na świecie. Jest to połączenie Aquakultury (hodowla rybek) i Hydroponiki (uprawa roślin bez ziemi) w której ryby i rośliny współpracują ze sobą i czerpią z tego korzyści. Rezultatem jest znacznie większa produkcja i trwałość niż w pojedynczym systemie.

greensociety.co

Korzyści Systemu Aquaponiki

1. Zużywają do 75% mniej energii niż w przypadku prawie każdej innej metodygreensociety.co_9 hodowli!
2. Zużywają do 90% mniej wody niż w przypadku konwencjonalnych metod uprawy.
3. Produkuje nawet do dziesięciu razy więcej żywności, w tym samym czasie i przestrzeni.
4. 100%  wolne od chemicznych nawozów, pestycydów, herbicydów, fungicydów i innych toksycznych   substancji chemicznych.
5. Eliminuje chwasty, zwierzęta (szkodniki), choroby, wirusy i patogeny zarówno dla życia wodnego i roślinnego.
6. Mogą być stosowane w każdym klimacie i mogą mieć dowolną wielkość.
7. Pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i pracę na wszystkich etapach produkcji.
8. Prawdziwie zrównoważony system zamkniętej pętli stworzony aby zapewnić wszystkie potrzeby człowieka.
9. Może być wykorzystywane do produkcji ryb, krewetek, ekologicznych warzyw i wiele więcej.
10. Wiele przydatnych produktów których tworzonych jest w tych systemach, może być wykorzystywane do produkcji innych roślin, drzew owocowych, gleby, biopaliw i energii odnawialnej.

 6. Centrum proekologicznej edukacji

Miejsce w którym młode pokolenia mają możliwość zdobycia wiedzy na tematy, które ich interesują z nowym podejściem proekologicznym. Baza wiedzy i wymiany, gdzie najważniejszym celem jest uświadamianie człowieka na każdej płaszczyźnie życia o jego połączeniu ze światem i wspólnym koegzystowaniem zachowując równowagę w przyrodzie i wspierając istniejące życie.


Źródło: Green Society

 

Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *