Diament – projekt okrągłego domu hypersferycznego na Dominikanie

vjatkin.livejournal.com

Firma SolCity zorganizowała konkurs na projekt domu samowystarczalnego na Dominikanie. Wygrał projekt, który zaskoczył wszystkich swoją innowacyjnością. Połączenie okrągłego domu mieszkalnego ze standardową zabudową domu kwadratowego, który jest podstawą całej konstrukcji. Dom jest samowystarczalny energetycznie, dzięki panelom fotowoltaicznym, które zostały umieszczone na dachu.

vjatkin.livejournal.com

Na parterze znajdują się takie pomieszczenia jak: salon z kuchnią, jadalnia, garaż i przestrzeń biurowa. W okrągłej części domu, czyli na pierwszym piętrze znajdują się pokoje mieszkalne, które zaprojektowane są w taki sposób aby chronić przed zewnętrznymi czynnikami. Pomieszczenia chronią przed wilgocią i są ognioodporne. Cała bryła sferyczna jest na wysokości 5 metrów nad ziemią. Wszystkie poziomy są połączone schodami. W projekcie jest też miejsce na basen, który jest częściowo pod osłoną.

vjatkin.livejournal.com

Cała konstrukcja dachu kuli jest tak zaprojektowana aby mogła być przekształcana w różny sposób w zależności od środowiska i potrzeb mieszkańców. Dach może być zamknięty, otwarty lub tylko częściowo otwarty.

vjatkin.livejournal.com


Źródło: Vjatkin Live Journal

Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *