„33 architektoniczne urodzinowe prezenty dla VIP-ów” Luis de Garrido

ardemagazine.comNa konferencji  25 listopada 2013, i po prawie 20 latach badań i doświadczeń, Luis de Garrido pokazuje koncepcyjne podstawy dla nowego paradygmatu w architekturze, w pełni zintegrowany z naturą, oraz jako remedium doradcze zapewniając szczęście jego mieszkańców. Luis de Garrido szczegółowo analizuje prawdziwe filary ludzkiego szczęścia, z naciskiem na redukcję czynników i wzmacnianie odpowiednik czynników. W rezultacie, te czynniki mogą być stosowane do projektowania architektury, w celu osiągnięcia architektury zdolnej całkowicie uszczęśliwić mieszkańców.

PROJEKT 33 VIP BIP ma na celu zaprojektowanie domów dla 33 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Zaawansowane domy zostały zaprojektowane aby uzyskać maksymalny możliwy poziom ekologiczny, doskonale zintegrowany z naturalnym ekosystemem. Podobnie, gospodarstwa domowe muszą spełniać wszystkie potrzeby jego mieszkańców, stanowczo zapewniając im zdrowie i szczęście, umożliwiając własną ludzką transcendencję.

Szczęście w architekturze

edgargonzalez.comOsiągnąć szczęście wydaje się być najważniejszym celem wszystkich ludzi, dobrze wiedzą, co to jest, i jak je zdobyć.

Po drugiej stronie planszy, możemy powiedzieć, że szczęście to stan umysłu, który występuje u ludzi w przypadku braku strachu, a gdy ich zdaniem osiągnęliśmy zamierzony cel. Ten nastrój zapewnia spokój i pozytywną wizję rzeczywistości, zaprasza na podbój nowych celów. Dlatego, szczęście można zdefiniować jako stan wewnętrznego spokoju, zadowolenia i radości.

Jednak każdy człowiek ma inne potrzeby, a więc różne cele, więc jest to bardzo trudne do ustalenia ogólnego paradygmatu szczęścia.

Jedgargonzalez.comednak, aby osiągnąć szczęście, konieczne jest ustanowienie zrównoważonego i całościowego podejścia do życia, a do tego konieczne jest, aby określić jego podstawowe elementy.

Podobnie przez ekstrapolację, czynniki te są niezbędne do ustanowienia nowego paradygmatu architektonicznego, aby promować i wzmacniać szczęścia mieszkańców budynków.

Wymagane cechy nowego paradygmatu umożliwiające pełne szczęście w architekturze:

 • Równowaga termiczna – ciepły  i przytulny dom
 • Regulacja temperatury – dostosowanie do pory roku
 • Naturalne oświetlenie – oszklone elementy domu
 • Prostota technologiczna i minimalne koszt utrzymania domu
 • Naturalne materiały – recyklingowe i biodegradowalne
 • Prosty nieszablonowy projekt architektoniczny
 • Odpowiednie kolory – wpływ zdrowotny na człowieka
 • Poczucie bezpieczeństwa i prywatności – z dala od miejskiego zgiełku
 • Piękno – różnorodne kształty, bogaty w miejsca rekreacji
 • Brak patogenów – zdrowe materiały budowlane
 • Oddychający dom – zastosowanie naturalnej cyrkulacji powietrza
 • Stymulowanie relacji osobistych i społecznych – „dom naszych marzeń”
 • Samowystarczalność (energii, wody i żywności)
 • Symbolizm – tożsamość mieszkańca
 • Zdolność do poruszania się mieszkańców – prosty i komfortowy plan domu

archello.com33 BIP VIP (33 architektoniczne Urodzinowe Prezenty dla bardzo ważnych osób) to projekt badawczy prowadzony przez architekta Luis de Garrido i zarządzane organizacje non-profit ANASIFSA. Projekt jest bardzo ambitny i integruje kilka architektów i specjalistów, a także studentów programu Master MAS, w Hiszpanii, USA i Ameryce Południowej. W sumie jest tu 70 pracowników zaangażowanych w kilku krajach.

Projekt rozpoczął się w 2011 roku, a zakończono w roku 2014. Pod koniec 2014 roku 33 projekty będą publikowane i rozpowszechniane informacje w kilku językach na całym świecie.

hoyesarte.comOsobowości Projektu 33 VIP BIP zostały wybrane do utworzenia globalnej relacji społecznej, tak aby wspólnie reprezentowali wszystkie dziedziny: specjalistów, polityków, aktorów, piosenkarzy, pisarzy, artystów, naukowców, sportowców, Tak więc każdy, niezależnie od wieku, rasy, kultury i stanu społecznego. Zostali wybrani ze względu na talent, ich cechy osobiste, pragnienia, po to aby poprawić ich zdolność do pracy, ich wkład do społeczeństwa, a przede wszystkim, podniecić i być w stanie uszczęśliwiać innych.

Forma domu określa ich pracę, miejsce, życie oraz marzenia. Domu, który spełnia ich fizyczne, funkcjonalne, psychologicznych, kulturowych i emocjonalnych potrzeby. Dom, którego konstrukcja oparta jest na ich własnej osobowości, osiągnięć, aspiracji, marzeń i symbolu w społeczeństwie.

corrieredellosport.itDomy są zaprojektowane w sposób przyjazny dla środowiska, a więc doskonale zintegrowany z naturalnym ekosystemem. Dlatego też budowa może być zbudowana z pewnego ograniczonego zestawu składników uprzemysłowionych, nadaje się do łatwego montażu, dzięki czemu obudowa może być rozmontowana i ponownie zmontowana, tak często, jak jest to pożądane, tak, że wszystkie jej składniki mogą być możliwie do odzyskania, naprawy i ponownego użycia. W ten sposób budowa ma nieograniczoną żywotność.

addivate.comZ drugiej strony, budowa musi być samowystarczalna pod względem zużycia energii i wody, a w większości przypadków, żywności. Aby osiągnąć możliwie najniższe koszty, gospodarstwa domowe mają bardzo szczególne – projektowana Bioklimatycznie , pozwalając do samodzielnego regulowania ciepła i oświetlona naturalnie, przy minimalnej konieczności artefaktów technologicznych, a na możliwie najniższym zużyciu energii. Rzeczywiście gospodarstwa domowe mają zerowe zużycie energii, zero emisji oraz wytwarzania odpadów.

en-obra.comWszystkie domy zostały zaprojektowane przez Luis de Garrido, z pomocą zespołu specjalistów oraz 70 uczniów Mistrza MAS. Aby to zrobić, Luis de Garrido zaprojektował nowe kreatywne strategie, sprzyjające tworzeniu nowych pomysłów przez burze mózgów w różnych grupach twórczych. Luis de Garrido, osobiście skierował do każdego profesjonalisty i każdego ucznia uczestniczącego  o zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach każdego mieszkania. Po zakończeniu projektu każdego domu, jest on dostarczany do osoby, do której jest ona skierowana, jako prezent urodzinowy.

gopixpic.comWszystkie projekty mogą być budowane i stać się rzeczywistością w każdym czasie, ponieważ są one jasno określone, aż do ostatniego szczegółu budowy. Przestrzegane są wszystkie wymogi techniczne i prawne każdego państwa, przepisów planistycznych w każdym miejscu.

Poniżej znajduje się lista osobowości uwzględnionych w projekcie 33 BIP VIP oraz kilka opublikowanych projektów:

Ai  WeiWei, Amancio Ortega, Arianna Huffington, Brad Pitt, Carolina A. Herrera, Cator Sparks, Dasha y Roman, Dilma Rousseff, James Cameron, Johnny Depp, Ken Follet, Lady Gaga, Lang Lang, Larry Page, Mark Zuckerberg, Lisa Jackson, Patch Adams, Oprah Winfrey, Rafa Nadal, Stephen Hawkins, Vladimir Putin.

Angela MerkelESSENTIAL Eco-House dla Angela MerkelAngelina JolieMANDALA Eco-House dla Angelina JoliBarack ObamaGREEN?4 HOUSE. Barack ObamaBeyoncéWAVES Eco-House dla BeyonceBonoNEVEREND Eco-House dla BonoONO-U2EminemEM in EM Eco- House dla EminemFerrán AdriáALCHEMY Eco- House dla Ferran Adri?Leo MessiONE ZERO Eco-House dla Leo Messi CortesiaMadonnaDISCO BALL Eco-House dla MadonnaPau GassolRING Eco-House dla Pau GasolRichard WisemanCHEOPS Eco-House dla RICHARD-WISEMANShakiraCURVY Eco-House dla Shakira

Luis de Garrido zchęca do tworzenia nowego systemu wartości człowieka, oparte na zdrowym rozsądku, metody naukowej, wrażliwość, bezinteresowność, trwałość, pracy, szczęściu i szacunku dla środowiska.
Opracowanie nowej architektury w pełni zintegrowanej, może przynieść szczęście jego mieszkańcówPromowanie sieci społecznych jako nowego globalnego gracza opinii, zdolnej do zmiany systemu wartości ludzkich i społecznych.


Źródło: tuBlogdeArquitectura,archello, addtiva.


 

Udostępnij na:

Kamila

Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi oraz eksperymentować w kuchni. Lubię inwestować swój czas w nowe, twórcze pomysły oraz dzielić się nimi ze wszystkimi. Przecieram szlaki i odkrywam nowe miejsca do których zapraszam wszystkich odważnych marzycieli.

Więcej postów

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *